عنوان مقاله
     تاریخ و زمان درج     1394/12/12     21:43:09 انتشار این فایل

آبشار هشترخان آبشاری در هندوستان ایران

آبشار هشترخان  آبشاری در هندوستان ایران

آبشار هشترخان در سمت شمال شرقی زنجان واقع شده ، این آبشار در دره ای سرسبز میان کوه های هندوستان زنجان یعنی طارم شکل گرفته . این آبشار زیبا  و بسیار دیدنی از هشت ، چشمه جوشان سرچشمه میگیرد وبه همین دلیل است که نام این آبشار هشترخان می باشد . این آبشار پس از ریزش ، رودخانه هشترخان را تشکیل میدهد و پس از گذر از روستاهای پایین دست به رودخانه قزل اوزن می پیوندد .

منطقه هشترخان به دلیل صعب العبور بودن ، خوشبختانه تا به امروز جان سالم به در برده است و هنوز می توان لغت بکر را برای این منطقه به کار برد . دره هشترخان به سبب داشتن درختان فندق که در فصل پاییز به ثمر می رسند زیبایی خیره کننده ای در این فصل پیدا می کند .

این منطقه به سبب میزان بارندگی که دارد جزوه مناطق سرسبز استان زنجان به شمار میرود . این منطقه همان طبیعتی است که کوه نوردان و طبیعت گردان در ذهن خود می پیمایند و لحظه شماری می کنند که در اولین فرصت مقدمات سفر به این منطقه را فراهم کنند . جنگلی که در ته دره شکل گرفته ، هیجان بالا و پایین شدن ها ، هر کوه نوردی را دعوت به همراهی میکند از همه مهم تر مناظری است که در قاب دوربین عکاسان جای میگیرد و چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند .

در کنار همه ی این زیبایی ها پازلی که تکمیل کننده ی این  منطقه می باشد حیواناتی است که در این ناحیه زندگی می کنند . از حیوانات این منطقه می توان به کل و بز ، خوک ، خرگوش ، کبک دری ، تیهو و انواع پرندگان شکاری اشاره کرد .

راه دسترسی به آبشار هشترخان :

 

برای رسیدن به این منطقه جذاب و دیدنی  پس از طی 35 کیلومتر از جاده زنجان - طارم به منطقه خان چایی می رسیم که از اینجا به بعد وارد جاده فرعی که به سمت روستای امام و یحیی آباد میرود می شویم و در ادامه به روستای امام که میزبان امامزاده حسن مثنی ( ع ) میباشد می رسیم

و پس از زیارت امامزاده دوباره به راهمان ادامه می دهیم ، البته تا اینجای کار جاده آسفالت بود ولی تا روستای یحیی آباد 15 کیلومتر مسیر خاکی در پیش داریم . پس از رسیدن به روستای یحیی آباد دیگر باید از تنبلی خود کاسته و یک ساعتی را پیاده طی نمود تا همراه با لذت بردن از طبیعت منطقه به آبشار زیبای هشترخان رسید .

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت

آبشار هشترخان
آبشار هشترخان
آبشار هشترخان
آبشار هشترخان
آبشار هشترخان
آبشار هشترخان
آبشار هشترخان
آبشار هشترخان
آبشار هشترخان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی شُوال

فروشگاه صنایع دستی شُوال بعنوان اولین فروشگاه آنلاین صنایع دستی استان زنجان ، بزرگترین مرجع عرضه هنر دست اساتید زنجانی است . شُوال با گردآوری مجموعه ای کم نظیر از محصولات صنایع دستی استان زنجان که حاصل ساعت ها تلاش و ذوق هنرمندان است سعی بر این دارد که مشتریان نگرانی از بابت اصالت کالا نداشته و با آشتی دوباره برای استفاده از صنایع دستی ایران ، خانواده های ایرانی را با این هنر کم نظیر مانوس کند. در این راستا سعی شده تا با فروش محصولاتی همچون : ظروف مسی از قبیل ظروف کاملاً دست ساز تا ظروف نیمه چکشی، و چاقوی زنجان نظیر، چاقوهای کلکسیونی ، قلم تراش ، کاردآشپزخانه و ... خریدی مطمئن در کمترین زمان برای خریداران میسر شود. امیدواریم با همراهی شما خریدی لذت بخش را فراهم سازیم .