عنوان مقاله
     تاریخ و زمان درج     1395/02/04     21:26:12 انتشار این فایل

استاد جواد توسلیان

استاد جواد توسلیان

وی متولد سال 1325 در محله داودقلی شهر زنجان می باشد . از سن 8 سالگی شاگردی مغازه چاقوسازی استاد فتحعلی را نموده و سبک اولیه چاقوسازی را از ایشان آموخته است . او و برادرش جلیل هم اکنون در زمینه ساخت قلمتراش شهرت دارند . در یکی از همایش های سالانه انجمن خوشنویسان ایران که در استان قزوین برگزار شد ، از این دو برادر طی مراسمی تقدیر به عمل آمد . از جمله ساخته های دست این هنرمند ، قلمتراش و چاقو های دو تیغه ، سه تیغه و قیچی دار می باشد و همچنین چاقوهای میوه خوری که دارای  ظرافت خاصی می باشند .

دسته چاقوها و قلمتراش های ساخت دست ایشان از جنس شاخ گوزن و گاومیش و صدف دریایی می باشد که بر ارزش کاهایش دوچندان می افزاید . چاقو ها و قلمتراش های این هنرمند در کشور های ترکیه و انگلستان نیز خواهان دارد و اغلب ایرانیان مقیم این کشورها نیز در سفرهایشان به ایران از این چاقوها و قلمتراش ها با خود تحفه می برند .

 

بازگشت

چاقو قلم تراش استاد جواد توسلیان
چاقو قلم تراش استاد جواد توسلیان
چاقو قلم تراش استاد جواد توسلیان
چاقو قلم تراش استاد جواد توسلیان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی شُوال

فروشگاه صنایع دستی شُوال بعنوان اولین فروشگاه آنلاین صنایع دستی استان زنجان ، بزرگترین مرجع عرضه هنر دست اساتید زنجانی است . شُوال با گردآوری مجموعه ای کم نظیر از محصولات صنایع دستی استان زنجان که حاصل ساعت ها تلاش و ذوق هنرمندان است سعی بر این دارد که مشتریان نگرانی از بابت اصالت کالا نداشته و با آشتی دوباره برای استفاده از صنایع دستی ایران ، خانواده های ایرانی را با این هنر کم نظیر مانوس کند. در این راستا سعی شده تا با فروش محصولاتی همچون : ظروف مسی از قبیل ظروف کاملاً دست ساز تا ظروف نیمه چکشی، و چاقوی زنجان نظیر، چاقوهای کلکسیونی ، قلم تراش ، کاردآشپزخانه و ... خریدی مطمئن در کمترین زمان برای خریداران میسر شود. امیدواریم با همراهی شما خریدی لذت بخش را فراهم سازیم .