عنوان مقاله
     تاریخ و زمان درج     1395/02/15     16:44:17 انتشار این فایل

آموزش ساخت کاسه با مهر و خاک رس

آموزش ساخت کاسه با مهر و خاک رس

امروز می خوایم با هم یه کاسه زیبای دست ساز با مهر و خاک رس بسازیم.

وسایل مورد نیاز:

1.خاک رس

2.مجموعه ای از مهرها یا تمبرهای دلخواه(برای ایجاد تصویر)

3.پد جوهر

4. مجموعه ای از کاسه

5.وردنه

6.چاقو

7.کاغذ سنباده

آموزش ساخت:

ابتدا خاک رس را به خمیر تبدیل می کنیم و به ضخامت 5 mm  آن را روی میز پهن می کنیم.

سپس تمبر یا مهر دلخواهمان را  که از جنس چوب می باشد روی جوهر آبی رنگ فشار می دهیم و آن گاه روی خمیر پهن شده را با تمبر دلخواهمان می پوشانیم.

اگر مشکل چسبندگی در خمیر و تمبر داریم می توانیم ابتدا خمیر را روی کاغد روغنی رول کنیم.سپس کاسه را به صورت وارونه روی خمیر می گذاریم و با چاقو گرداگرد آن را برش می زنیم.

 

آن گاه خمیر بریده شده را در کاسه قرار می دهیم و با انگشت شست خود آن را به آرامی فشار می دهیم تا در کاسه کاملا قرار بگیرد.

برای کاسه های دیگر با سایزهای دیگر این کار را تکرار می کنیم و اجازه می دهیم به مدت یک شب خمیر روی کاسه به اندازه کافی خشک شده که آن را از کاسه بیرون می آوریم و ممکن است پشت آن هنوز مرطوب باشد که با در مجاورت قرار دادن هوا یا باد کولر اجازه می دهیم سمت دیگر هم خشک شود.

 

لبه کاسه را با کاغذ سنباده مسطح می کنیم و می توانیم به دلخواه با طلا یا نقره بیارایید.

کاسه زیبا خاک رسی ما آماده شد...

منبع : آموزش و فروش صنایع دستی و دست سازه های خلاقانه ایران

بازگشت

آموزش ساخت کاسه با مهر و خاک رس

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی شُوال

فروشگاه صنایع دستی شُوال بعنوان اولین فروشگاه آنلاین صنایع دستی استان زنجان ، بزرگترین مرجع عرضه هنر دست اساتید زنجانی است . شُوال با گردآوری مجموعه ای کم نظیر از محصولات صنایع دستی استان زنجان که حاصل ساعت ها تلاش و ذوق هنرمندان است سعی بر این دارد که مشتریان نگرانی از بابت اصالت کالا نداشته و با آشتی دوباره برای استفاده از صنایع دستی ایران ، خانواده های ایرانی را با این هنر کم نظیر مانوس کند. در این راستا سعی شده تا با فروش محصولاتی همچون : ظروف مسی از قبیل ظروف کاملاً دست ساز تا ظروف نیمه چکشی، و چاقوی زنجان نظیر، چاقوهای کلکسیونی ، قلم تراش ، کاردآشپزخانه و ... خریدی مطمئن در کمترین زمان برای خریداران میسر شود. امیدواریم با همراهی شما خریدی لذت بخش را فراهم سازیم .