عنوان مقاله
مدیر سایت     تاریخ و زمان درج     1395/02/21     18:34:32 انتشار این فایل

استاد جعفر خلفی

استاد جعفر خلفی

وی متولد سال 1344 در شهر زنجان می باشد. نحوه ی آشنایی ایشان با حرفه ی چاقوسازی - به نقل از ایشان - به این صورت بوده است که : در سنین نوجوانی روزی از کنار یک کارگاه چاقوسازی می گذشته اند که ناخودآگاه محو تماشای داخل کارگاه شده و با دیدن دستان هنرمند استاد چاقوساز ، به این حرفه علاقمند می شوند و همانجا وارد کارگاه شده و به (استاد ابوتراب زنجانی ) پیشنهاد شاگردی ایشان را می دهند و از همان موقع در این شغل ماندگار می شوند .

ایشان با توجه به هنر و خلاقیت فراوانی که داشته اند چاقوهایی می ساختند که استاد از کار ایشان به شگفت می آمدند. 

هم اکنون استاد خلفی با 36 سال سابقه ، شاگردان زیادی را در این حرفه آموزش داده اند و خود نیز از سرآمدان هنر - صنعت چاقوسازی زنجان می باشند. از ساخته های دست ایشان : انواع انبر، انواع شمشیرهای تزئینی ، قلمتراش ها از یک تیغه تا ده تیغه ، انواع چاقوهای ضامن دار و کاردهای شکاری و... را می توان نام برد .

 

بازگشت

استاد جعفر خلفی
چاقوهای استاد جعفر خلفی
چاقوهای استاد جعفر خلفی
چاقوهای استاد جعفر خلفی
چاقوهای استاد جعفر خلفی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی شُوال

فروشگاه صنایع دستی شُوال بعنوان اولین فروشگاه آنلاین صنایع دستی استان زنجان ، بزرگترین مرجع عرضه هنر دست اساتید زنجانی است . شُوال با گردآوری مجموعه ای کم نظیر از محصولات صنایع دستی استان زنجان که حاصل ساعت ها تلاش و ذوق هنرمندان است سعی بر این دارد که مشتریان نگرانی از بابت اصالت کالا نداشته و با آشتی دوباره برای استفاده از صنایع دستی ایران ، خانواده های ایرانی را با این هنر کم نظیر مانوس کند. در این راستا سعی شده تا با فروش محصولاتی همچون : ظروف مسی از قبیل ظروف کاملاً دست ساز تا ظروف نیمه چکشی، و چاقوی زنجان نظیر، چاقوهای کلکسیونی ، قلم تراش ، کاردآشپزخانه و ... خریدی مطمئن در کمترین زمان برای خریداران میسر شود. امیدواریم با همراهی شما خریدی لذت بخش را فراهم سازیم .