عنوان خبر
مدیر سایت     تاریخ و زمان درج     1395/03/23     11:06:39 انتشار این فایل

فاز دوم بازارچه صنایع دستی زنجان

فاز دوم بازارچه صنایع دستی زنجان

فاز اول بازارچه صنایع‌دستی استان زنجان مشتمل بر بازارچه با بیست‌ودو غرفه، پنج کارگاه و یک مرکز آموزش سفال و یک شربت خانه در پانزدهم اسفندماه سال ۹۴  افتتاح شد.

محمود علی محمدی معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: از ابتدای سال جاری موضوع بدنه سازی و احیای هویت و معماری سنتی آغاز شد که طراحی و کار عملیاتی در دست انجام است که در این طرح پوسته و درب‌ها و پنجره‌های بومی استان باز زنده سازی شده و احیای بخشی از سنت‌ها نیز در دست اقدام است که مدلی برای خانه‌های جدید خواهد بود و فضای فرهنگی مشتمل بر نگارخانه در پیرامون این بدنه سازی در دست طراحی است.

علی محمدی بابیان اینکه فاز دوم بازارچه صنایع‌دستی استان زنجان در مجاورت موزه مردم‌شناسی رختشوی‌خانه شهر زنجان در حال ساخت است، افزود: همزمان با ادامه بدنه سازی رایزنی‌ها برای آزادسازی پیرامون و ادامه بازارچه از طریق دستگاه‌های متولی همچون شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی نیز در برنامه اداره کل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خواهد بود.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: افزایش غرفه‌ها از بیست‌ودو به پنجاه و ایجاد میدان صنایع‌دستی در جوار بازارچه و رختشوی‌خانه در برنامه‌های اجرایی سال آینده و به‌عنوان فاز سوم در دست اقدام خواهد بود.

بازگشت

فاز دوم بازارچه صنایع دستی استان زنجان احداث می شود

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 
کانال تلگرام فروشگاه اینترنتی شُوال