عنوان خبر
     تاریخ و زمان درج     1395/06/09     11:50:15 انتشار این فایل

آغاز یک جشنواره خوشمزه در زنجان

آغاز یک جشنواره خوشمزه در زنجان

یازدهمین دوره جشنواره ملی آش با حضور نمایندگان 31 استان از سراسر کشور با اجرای جشن های آیینی کار خود را آغاز کرد. 

جشنواره آش؛ قدیمی ترین جشنواره غذایی کشور

جشنواره ملی آش ایرانی با ورود به دهه دوم برپایی خود، قدیمی ترین جشنواره در حوزه غذایی کشور است.
مهندس یحیی رحمتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان در افتتاحیه یازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی گفت: جشنواره ملی آش ایرانی با ورود به دهه دوم برپایی خود، قدیمی ترین جشنواره غذایی کشور است و این باعث افتخار ماست.
وی حضور کلیه استان ها هم در بخش آش و هم در بخش صنایع دستی را از تفاوت های جشنواره یازدهم با جشنواره های گذشته دانست و خبر از حضور هشت گروه عشایری در سایت جشنواره داد.
رحمتی عنوان کرد از فردا شاهد ورود تورهای گردشگری از تهران واستان های همجوار به مقصد این جشنواره خواهیم بود. امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته و رشد 20 درصدی شرکت کنندگان نسبت به دوره قبل، شاهد رشد آمار گردشگران متناسب با آن باشیم. 
مدیرکل میراث فرهنگی زنجان در پایان گفت: امیدواریم تمامی عزیزان و مهمانان عزیزی که در جشنواره حاضر می شوند بتوانند ایام و ساعات خوشی را بگذرانند.

جشنواره ملی آش ایرانی:  هم خوشمزه، هم با کیفیت

امسال با شعار یک جشنواره خوشمزه، بیشتر بر کیفیت برگزاری جشنواره تاکید شده است. 
دکتر حبیب یگانه، رییس افتخاری یازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی و شهردار زنجان در آئین افتتاح این جشنواره از کیفیت برپایی جشنواره سخن گفت و عنوان کرد: شعار جشنواره یازدهم " یک جشنواره خوشمزه " است و با تاکیدی که بر کیفیت برگزاری آن صورت گرفته، امیدواریم این جشنواره در سطح مطلوبی برپا شود.  
شهردار زنجان ادامه داد: حضور هم میهمانانمان که برای شرکت در این جشنواره یک روز و نیم در راه بوده اند، قابل تقدیر است و ما خواهان  این هستیم که در طی این جشنواره تمامی هموطنان عزیزانمان اوقاتی خوش در زنجان؛ میزان مهربان داشته باشند.

خلاصه سخنرانی ها :

مهندس یحیی رحمتی: "جشنواره ملی آش ایرانی با ورود به دهه دوم برپایی خود، قدیمی ترین جشنواره در حوزه غذایی کشور است".

دکتر حبیب یگانه: "امسال با شعار یک جشنواره خوشمزه، بیشتر بر کیفیت برگزاری جشنواره تاکید شده است."

دکتر بهمن نامور مطلق: "تصویر بزرگترین سرمایه هر فرد، هرشخص و هر ملت است و از اینرو زنجان با داشتن تصویری خوب در حال ثروتمند شدن است."

 

 

 

بازگشت

جشنواره آش زنجان
جشنواره آش زنجان
جشنواره آش زنجان
جشنواره آش زنجان
جشنواره آش زنجان
جشنواره آش زنجان
جشنواره آش زنجان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 
عزیزاله خورشیدی گفته : 1395/06/13تاریخ درج نظر :
خدا قوت و خسته نباشيد , از ظروف مسی و چاقوی زنجان استفاده کردیم واقعا خوب و رضایت بخش بودند . دست شما هنرمندان صنایع دستی را می بوسم .
مدیرسایت گفته : 1395/06/14تاریخ درج نظر :
ممنون و تشکر از شما دوست عزیز که از میراث و صنایع دستی کشورتان حمایت می کنید

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی شُوال

فروشگاه صنایع دستی شُوال بعنوان اولین فروشگاه آنلاین صنایع دستی استان زنجان ، بزرگترین مرجع عرضه هنر دست اساتید زنجانی است . شُوال با گردآوری مجموعه ای کم نظیر از محصولات صنایع دستی استان زنجان که حاصل ساعت ها تلاش و ذوق هنرمندان است سعی بر این دارد که مشتریان نگرانی از بابت اصالت کالا نداشته و با آشتی دوباره برای استفاده از صنایع دستی ایران ، خانواده های ایرانی را با این هنر کم نظیر مانوس کند. در این راستا سعی شده تا با فروش محصولاتی همچون : ظروف مسی از قبیل ظروف کاملاً دست ساز تا ظروف نیمه چکشی، و چاقوی زنجان نظیر، چاقوهای کلکسیونی ، قلم تراش ، کاردآشپزخانه و ... خریدی مطمئن در کمترین زمان برای خریداران میسر شود. امیدواریم با همراهی شما خریدی لذت بخش را فراهم سازیم .