Skip Navigation Linksصفحه اصلی نمایش جزئیات
چاقوی فشاری بزرگ
چاقوی فشاری زنجان
چاقوی فشاری زنجان
چاقوی فشاری زنجان
چاقوی فشاری زنجان
چاقوی فشاری زنجان
چاقوی فشاری زنجان

چاقوی فشاری بزرگ

قیمت برای شما : 240,000 تومان

چاقوی زنجان با وجود تنوع فراوان دارای ویژگی های منحصر به فردی است که به این صنعت هویت می بخشد :

1- ظرافت : ظرافت چاقوی زنجان در جایی دیده می شود که محور تیغه و لولای چاقو چنان با ظرافت جاسازی گردیده که تشخیص قطعات از هم مشکل می باشد .

2- تناسب : قسمت های مختلف چاقوی زنجان (تیغه - دسته - غلاف ) با نسبت های معقول و معینی نسبت به همدیگر در یک قواره جای گرقته و چشم هر هنر دوستی را به خود جلب می کند .

3- آبکاری : این مسأله فنی بسیار پیچیده است و مهمترین وجه امتیازرا داراست. به این معنی که مقدار آب تیغه های فولادی نسبت به آستر دسته (قبضه) و محور و تیغه که در یک نقطه به صورت لولایی با همدیگرمرتبط اند حائزکمال اهمیت است. زیرا با کوچکترین اختلاف درجه در آبکاری قطعات مذکور موجب فرسایش تدریجی شده و نهایتا اجزاء چاقو گسیخته خواهد گردید که استادکاران با ملاحظه آن و زدن سوهان، این فن پیچیده را حل نموده و به چاقوها دوام و قوام توصیف ناپذیری می بخشند.

4- قدرت برش :مسأله برش تیغه ها مستلزم دونوع هنر نمایی است. اول دادن آب مورد لزوم و متناسب با نحوه عمل و استفاده از چاقو است که اجمالا ذکر گردید و دوم مهارت دادن در تراشیدن و ساییدن مرتب و مکرر تیزی لازم را حفظ نموده و در مقابل پخ شدن لبه مقاومت زیادی خواهند نمود.
جنس تیغه:   
فنر   
جنس دسته:   
فیبر  
طول:   
19 سانتی متر  
عرض:   
2/4 سانتی متر  
طول دسته:   
10 سانتی متر  
طول تیغه:   
9 سانتی متر  
نوع:   
فشاری   
برند:   
محمد   
کاربرد:   
مناسب برای افرادی که به طبیعت گردی ، کوهنوردی علاقه دارند و همچنین استفاده به عنوان ابزار در بسیاری از مشاغل و وسایل تزئینی  
سایر توضیحات:   
- محل تولید : زنجان
- جنس دسته فیبر
- دارای تیغه فنر مقاوم
- قابل تیزکاری
- خوش دست و مناسب برای آقایان   نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 
علیرضا گفته : 1395/07/06تاریخ درج نظر :
نسبت به قیمتش خوبه
بابک گفته : 1396/02/21تاریخ درج نظر :
تیغش خیلی محکمه خوب ابکاری شده
بابک گفته : 1396/11/29تاریخ درج نظر :
چاقوی محشریه کاش ضامندارشم موجود داشتید
reza گفته : 1396/11/29تاریخ درج نظر :
سلام. ان شاءالله به زودی به محصولاتتمون اضافه میکنیم.
بابک گفته : 1396/11/29تاریخ درج نظر :
چاقوی محشریه کاش ضامندارشم موجود داشتید
محصولات مشابه

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی شُوال

فروشگاه صنایع دستی شُوال بعنوان اولین فروشگاه آنلاین صنایع دستی استان زنجان ، بزرگترین مرجع عرضه هنر دست اساتید زنجانی است . شُوال با گردآوری مجموعه ای کم نظیر از محصولات صنایع دستی استان زنجان که حاصل ساعت ها تلاش و ذوق هنرمندان است سعی بر این دارد که مشتریان نگرانی از بابت اصالت کالا نداشته و با آشتی دوباره برای استفاده از صنایع دستی ایران ، خانواده های ایرانی را با این هنر کم نظیر مانوس کند. در این راستا سعی شده تا با فروش محصولاتی همچون : ظروف مسی از قبیل ظروف کاملاً دست ساز تا ظروف نیمه چکشی، و چاقوی زنجان نظیر، چاقوهای کلکسیونی ، قلم تراش ، کاردآشپزخانه و ... خریدی مطمئن در کمترین زمان برای خریداران میسر شود. امیدواریم با همراهی شما خریدی لذت بخش را فراهم سازیم .