مدیر فروشگاه     تاریخ و زمان درج     1394/10/24     11:24:17 انتشار این فایل

خواص ظروف مسی

خواص ظروف مسی

تا چند دهه قبل بین مردم کشورمان رسم بود تا برای پخت غذا مخصوصاً غذاهای آبکی همچون خورشت و آش از "قابلمه ، و دیگ های مسی" استفاده کنند. در آن زمان در همه آشپرخانه های یک کفگیر آهنی وجود داشت که مردم به این کفگیر "حسوم" می گفتند که دائماً موقع پخت غذا باید درون قابلمه قرار می گرفت. در آن موقع مردم نمی دانستند که چرا باید این کفگیر (حسوم) داخل ظروف مسی هنگام پخت قرار بگیرد. مردم تنها به این دلیل که میراث گذشتگان بود و می دانستند برای پخت غذا خیلی مفید است از این کفگیر(حسوم) استفاده می کردند. استفاده از کفگیر آهنی (حسوم) در جریان پخت غذا به تیزبینی و دقت حکمای ما باز می گردد. حکما و دانشمندان  برای سلامتی ما حسوم را طراحی کردند تا تعادل بین موادی که وارد بدن می شود و بدن به آن احتیاج دارد رعایت شود. از نظر فلسفه این کار به این صورت بیان می شود که بدن مخصوصاً "مغر انسان" برای سلامت و نشاط و کنترل "اسید لاتیک" . کورتیزول به شش میلیارد "یون مس" احتیاج دارد و به همین نسبت نیازمند "یون آهن". پختن غذا درون ظروف مسی موجب تأمین این مقدار یون برای بدن می باشد و کفگیر آهنی (حسوم) نیز همین مقدار یون آهن را به غذا انتقال می دهد تا از طریق غذا وارد بدن شه و با حفظ تعادل موجب سلامتی پایدار برای انسان شود. در دورانی که استفاده از کفگیر آهنی(حسوم) در پخت غذا مرسوم بود ازخبری از کم خونی در بین مردم نبود. یون های آهن که از طریق کفگیر آهنی (حسوم) در غذا پخش می شد کم خونی ناشی از فقر آهن را برطرف می کرد. اما پس از اینکه آن کفگیر آهنی (حسوم) را به اسم بهداشت از ما گرفتند ، کم خونی و بیماری های خونی چون سرطان خون روز به روز در میان مردم افزایش یافت.

کمبود یون مس باعث می شود اسنان دائماً احساس رخون ، خواب آلودگی و کسالت کند و دهن دره های متوالی داشته باشد. در ضمن اینکه هیچ کارتل دارویی نمی تواند از یون یک عنصر قرص تهیه نماید و آن چیزی که بنام قرص آهن وجود دارد شامل مولکول های آهن هست که نه تنها برای بدن هیچ ثمره ای ندارد ، بلکه استفاده از آن در دوران بارداری موجب پیش فعالی و خنگی نوزاد خواهد شد. هم چنان که استفاده دختران جوان از این قرص ها نارسایی های بسیاری را برای آنها به دنبال خواهد داشت. نکته جالب توجه این است که در صورت پختن غذا درون ظروف  مسی و استفاده از کفگیر آهنی (حسوم) ظرف مدت سه روز اثرات شفا بخش در بدن اسنان ظاهر می شود. غذا موقع پخت درون ظروف مسی از یون ها آزاد شده این ظرف استفاده می کند و در بدن انسان احساس نشاط و انرژی فوق العاده ای ایجاد می گردد و دیگراز  آن دهن درگی ، خمیازه و کسالت خبری نخواهد بود و باعث طول عمر مفید و سلامتی جسمی می باشد.

بازگشت

خواص ظروف مسی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی شُوال

فروشگاه صنایع دستی شُوال بعنوان اولین فروشگاه آنلاین صنایع دستی استان زنجان ، بزرگترین مرجع عرضه هنر دست اساتید زنجانی است . شُوال با گردآوری مجموعه ای کم نظیر از محصولات صنایع دستی استان زنجان که حاصل ساعت ها تلاش و ذوق هنرمندان است سعی بر این دارد که مشتریان نگرانی از بابت اصالت کالا نداشته و با آشتی دوباره برای استفاده از صنایع دستی ایران ، خانواده های ایرانی را با این هنر کم نظیر مانوس کند. در این راستا سعی شده تا با فروش محصولاتی همچون : ظروف مسی از قبیل ظروف کاملاً دست ساز تا ظروف نیمه چکشی، و چاقوی زنجان نظیر، چاقوهای کلکسیونی ، قلم تراش ، کاردآشپزخانه و ... خریدی مطمئن در کمترین زمان برای خریداران میسر شود. امیدواریم با همراهی شما خریدی لذت بخش را فراهم سازیم .